Murat Kurum’un saati üzerinden algı operasyonu! İmamoğlu’nu görmezden geldiler

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala adayların yoğun maratonu devam ediyor. Seçim öncesi, adaylar üzerinden yapılan karalama kampanyaları da hız kazandı.

Bunun son örneği Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum üzerinden yapılan bir haberle ortaya çıktı. CHP’li İBB tarafından fonlanan Haber Report sayfası, Murat Kurum’un saati üzerinden görsel paylaşarak algı operasyonuna girişti.

MURAT KURUM’UN SAATİ ÜZERİNDEN ALGI OPERASYONU

Sözde haber portalı, Murat Kurum’un saat taktığı bir resmi alıntılayarak, Kurum’a Sultangazi’de katıldığı gençlik buluşmasında bir öğrenci tarafından hediye edilen kediye de atıfta bulunarak, “Senin de günün kutlu olsun Sacide” ifadelerini kullanarak paylaştı. Resimde, Kurum’un takmış olduğu saatin fiyat bilgisini de paylaşarak açıkça manipülasyona imza atan görsele sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

İMAMOĞLU’NUN MİLYONLUK SAATLERİNİ GÖRMEDİLER

İBB tarafından fonlanan sayfanın, Murat Kurum’un rakibi olan CHP İBB adayı Ekrem İmamoğlu’nun her fırsatta taktığı milyonluk saatleri görmezden gelmesi ise dikkat çekti. 

İmamoğlu’nun, güncel değeri 1.341.882 TL olan Calendar marka saati için CHP Üyesi Tolgahan Erdoğan, 28 Aralık 2013 tarihinde paylaştığı mesajında, “Ekrem İmamoğlu’nun Sözcü Tv’de yayında kullandığı kol saati dikkatimi çekti. Fakir edebiyatı yapan İmamoğlu’nun IWC Portugieser Perpetual Calendar marka saatinin fiyatı merak edenler için söylüyorum tamı tamına 1.286.000.000 ₺” ifadelerini kullanmıştı.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun, Panerai Luminor Marina, Rolex gibi farklı canlı yayınlarda taktığı saatlerde gündem olmuştu.

 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x