Yetenekli Genç Bulmak İçin Gittiği Nijerya Kocaelisporlu Yöneticinin Canına Maloldu

48 yaşındaki Can, Kocaelispor’un gelecek sezonki bütçesini oluşturmak için Nijerya’ya gitmişti. Can, burada futbolcu izlemek için gittiği sırada sıtma hastalığına yakalandı.

Can, Nijerya’da bir hastanede tedavi altına alındı. Ancak, tedaviye yanıt vermeyen Can, hayatını kaybetti.

Can’ın ölüm haberi, spor camiasında büyük üzüntü yarattı.

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, yaptığı açıklamada, “Emre Can, Kocaelispor’un yetiştirdiği değerli bir yöneticiydi. Onun kaybını çok üzücü bir şekilde öğrendik. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dilerim” dedi.

Can, Kocaelispor’da uzun yıllar görev yapmıştı. Can, kulübün altyapısında yetişmiş ve A takımda da forma giymişti. Emre Can, daha sonra kulüpte yöneticilik yapmaya başlamıştı.

SITMA BİR İNSANI ÖLDÜREBİLİR

Sıtma, bir parazitin neden olduğu bir hastalıktır. Bu parazit, sivrisinek tarafından insanlara bulaşır. Sıtma, ateş, titreme, baş ağrısı, kas ağrıları ve halsizlik gibi belirtilere neden olabilir.

Sıtma, dünyanın birçok yerinde görülen yaygın bir hastalıktır. Özellikle Afrika, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika’da yaygındır. Sıtma, tedavi edilmezse ölümcül olabilir. Tedavi için, antibiyotik veya antiparazitik ilaçlar kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir